Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Osiemnastka to jedna z najbardziej wyczekiwanych uroczystości w życiu młodzieży. Z nie mniejszym napięciem klerycy polskich seminariów rokrocznie czekają na zaproszenie do Częstochowy. To właśnie tutaj, u stóp Jasnej Góry, już po raz 18. odbywają się Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Impreza, która w tym roku osiągnęła swoją pełnoletniość, zgromadziła już setki alumnów, którym bliskie jest przysłowie "W zdrowym ciele – zdrowy duch". Rozpoczęte w niedzielę mistrzostwa potrwają do 2 grudnia.

 

Podczas tegorocznych rozgrywek o tytuł Mistrza Polski i Puchar Firmy President powalczy blisko 60 kleryków reprezentujących 14 seminariów diecezjalnych i zakonnych.

W niedzielny wieczór na auli św. Jana Pawła II odbyło się losowanie grup turnieju drużynowego. Wszystkich zgromadzonych powitał rektor seminarium – ks. dr Grzegorz Szumera, który wyraził radość z rozpoczynających się mistrzostw. Ksiądz rektor wskazał na piękno sportu, podkreślając, że może on być "językiem porozumienia z młodym pokoleniem". W imieniu gospodarzy głos zabrał kl. Michał Sokalski – Prezes Klubu Uczelnianego AZS WSD Archidiecezji Częstochowskiej. Przepisy Polskiego Związku Tenisa Stołowego obowiązujące w rozgrywkach przypomniał pan Janusz Haszcz – wybitny zawodnik i miłośnik tenisa stołowego, a obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w częstochowskim seminarium i trener drużyny gospodarzy. Mistrzostwa są przygotowywane we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym, dlatego w krótkim wystąpieniu pan dr Wiesław Pięta, prezes częstochowskiego AZS-u i sędzia główny zawodów, życzył wszystkim uczestnikom wielu wspaniałych sportowych emocji.

Po losowaniu grup na turniej drużynowy klerycy udali się na Apel Jasnogórski i upragniony odpoczynek. Wielu z nich pokonało setki kilometrów, by już następnego dnia spotkać się wokół ołtarza Chrystusa na wspólnej Mszy Świętej, a następnie przy stołach na sali gimnastycznej.

Jedno jest pewne, nikomu z uczestników nie trzeba tłumaczyć zasad fair-play. Duch zdrowej rywalizacji i wielkie sportowe emocje, połączone z niezwykłą atmosferą koleżeństwa i świadectwem wiary – to wizytówka mistrzostw. Będzie jej można doświadczyć już jutro, gdy wystartuje turniej drużynowy i podczas wtorkowych zmagań indywidualnych. Mistrzostwa oficjalnie otworzy ks. abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski, który objął także patronat honorowy nad wydarzeniem. Głównym sponsorem rozgrywek jest pan Krzysztof Witkowski, Prezes President Electronics Poland.

Już teraz zapraszamy wszystkich na galę wręczenia nagród i zakończenia mistrzostw, która odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego we wtorek, 1 grudnia o godz. 18:30. Szczególnym gościem gali będzie ks. Jakub Bartczak – najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów. Będzie to nie tylko porcja dobrej muzyki poruszającej serca młodych ludzi. Będzie to przede wszystkim świadectwo wiary w Boga, który może przemienić ludzkie życie.

Zapraszamy!

 

kl. PS