Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Witamy

Szczęść Boże! Witamy serdecznie na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Cieszymy się, że otworzyliście naszą stronę! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszego seminarium, z aktualnymi wydarzeniami i inicjatywami. Niech te odwiedziny staną się też okazją do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i o wytrwanie w powołaniu dla alumnów i kapłanów!

banner.jpg

Najnowszy numer "Naszego Życia" dostępny online!

Data dodania: 2012-12-21

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego kleryckiego pisma. Nasze Życie jest tym razem pełne wiary, która zbliża do nieba!

Drużynowy tytuł dla WSD Kalisz, gospodarze wicemistrzami! Indywidualny mistrz z Gdańska! (aktualizacja)

Data dodania: 2012-12-19
Fot. kl. Bartosz Kasprzak

Już po raz XV w naszym seminarium odbywały się Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Wyższych Seminariów Duchownych. Do Częstochowy zjechali klerycy z 22 archidiecezji. Nasze seminarium w cieniu Jasnej Góry gościło po raz pierwszy kleryków z WSD w Grodnie na Białorusi.

Świąteczny „List do Przyjaciół”

Data dodania: 2012-12-18

Do wszystkich parafii archidiecezji częstochowskiej zostało rozesłane świąteczne wydanie „Listu do Przyjaciół”. Jest on adresowany do przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

Klerycy zaangażowali się w Akcję Mikołajową

Data dodania: 2012-12-12

Wspólnota seminaryjna włączyła się po raz kolejny w przebieg akcji mikołajowej. Mieliśmy okazję, aby służyć w różnych placówkach pomocy ludziom potrzebującym: osobom w podeszłym wieku oraz dzieciom.

"Żyjemy, aby być miłymi Bogu!"

Data dodania: 2012-12-12
O. Marcin Ciechanowski OSPPE. Fot. kl. Kamil Jurczyk

Jak co roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przeżywaliśmy Dzień Skupienia w naszym seminarium. Prowadził go dla nas o. Marcin Ciechanowski OSPPE, egzorcysta z zakonu paulinów.

Fides et ratio w seminaryjnych murach

Data dodania: 2012-12-07
Ks. dr Jacek Kapuściński podczas wykładu na sympozjum katechetycznym w kościele seminaryjnym. Fot. kl. Kamil Jurczyk

- Jeśli swoich spraw będę szukał u Boga, to na pewno znajdę – powiedział abp Wacław Depo w kazaniu podczas Mszy św. na rozpoczęcie sympozjów: teologicznego i katechetycznego. Obydwa odbyły się w sobotę (1 XII) w naszym seminarium.

"Nadszedł czas"... - relacja z XIX Forum Młodych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Data dodania: 2012-12-05
"Forumowicze" na Małym Giewoncie w Olsztynie. Fot. Julia Lompe

... i wcale nie chodzi wyłącznie o czas na kolejne (XIX już) Forum Młodych naszej Archidiecezji. Słowa te stały się bowiem impulsem do głębokich rozważań, jakie młodzi podejmowali w Świętej Puszczy od 23 do 25 listopada. W Forum uczestniczyli także klerycy, związani z oddziałem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszym seminarium.

O. John Bashobora z wizytą w naszym seminarium

Data dodania: 2012-12-01
Fot. kl. Kamil Jurczyk

Nasze seminarium przez kilka listopadowych dni stało się kapłańskim Wieczernikiem. To wszystko za sprawą rekolekcji dla kapłanów, które poprowadził znany charyzmatyk z Ugandy, o. John Bashobora.