Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Witamy

Szczęść Boże! Witamy serdecznie na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Cieszymy się, że otworzyliście naszą stronę! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszego seminarium, z aktualnymi wydarzeniami i inicjatywami. Niech te odwiedziny staną się też okazją do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i o wytrwanie w powołaniu dla alumnów i kapłanów!

banner.jpg

„Naznaczyć życie muzyką liturgiczną”

Data dodania: 2012-11-19

O możliwym i wskazanym wpływie muzyki liturgicznej na życie człowieka wierzącego traktuje nowa publikacja wykładowcy liturgiki w naszym seminarium, ks. dr. Pawła Maciaszka.

„Nasza Ojczyzna potrzebuje niezłomnej nadziei!”

Data dodania: 2012-11-14
Fot. kl. Kamil Jurczyk

Wspólnota seminaryjna pamięta o modlitwie za Ojczyznę. W niedzielę, razem ze swoim pasterzem, abp. Wacławem Depo, zgromadziliśmy się na Eucharystii w częstochowskiej archikatedrze, aby dziękować Bogu za wolną Polskę i prosić o Jego błogosławieństwo dla naszego kraju.

Zapraszamy na XV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

Data dodania: 2012-11-12
Fot. kl. Mateusz Muszyński

Zapraszamy na XV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym, które odbędą się w dniach 10-13 grudnia w naszym seminarium.

 

 

 

"Chcemy żyć wiecznie!"

Data dodania: 2012-11-09
Fot. kl. Kamil Jurczyk

Ufamy, że ta modlitwa w tej świątyni i procesja pomogą duszom w czyśćcu, strasznie cierpiącym i tęskniącym za Bogiem, który jest Miłością – mówił bp Jan Wątroba podczas Eucharystii, sprawowanej we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych w częstochowskiej archikatedrze.

Służyć spotkaniu człowieka z Bogiem

Data dodania: 2012-11-08
Fot. kl. Kamil Jurczyk

- Jesteśmy sługami spotkania człowieka z Bogiem. W przekazywaniu wiary chodzi nie tylko o przekaz prawa, ale o doprowadzenie do osobowego spotkania z Jezusem – mówił do alumnów ks. Grzegorz Szumera, który poprowadził listopadowy Dzień Skupienia w naszym seminarium.

Przyobleczeni w Chrystusa

Data dodania: 2012-11-05
Fot. kl. Kamil Jurczyk

Dzień obłóczyn w seminarium, jak w każdą niedzielę, zaczął się od Jutrzni i rozmyślania. Jednak ta niedziela nie była jak każda inna. Pod jednym względem była niepowtarzalna w całym roku, dzięki braciom z III roku.

Radosne odkrywanie misji

Data dodania: 2012-10-28
Fot. kl. Kamil Jurczyk

„Głosić wiarę z radością!” – pod takim hasłem przebiegał w tym roku w Kościele Tydzień Misyjny. Dzięki braciom z Koła Misyjnego mogliśmy włączyć się w dzieło modlitwy za misjonarzy i podzielić się z nimi tym, co posiadamy.

"Nie boimy się serca rzucać za przeszkodę"

Data dodania: 2012-10-25
Ks. Zbigniew Kucharski. Fot. Archiwum KSM

Dzięki staraniom Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży alumni naszego seminarium mieli okazję spotkać się z asystentem generalnym KSM-u, ks. Zbigniewem Kucharskim.