Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Witamy

Szczęść Boże! Witamy serdecznie na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Cieszymy się, że otworzyliście naszą stronę! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszego seminarium, z aktualnymi wydarzeniami i inicjatywami. Niech te odwiedziny staną się też okazją do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i o wytrwanie w powołaniu dla alumnów i kapłanów!

banner.jpg

Jak przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Częstochowie?

Data dodania: 2013-01-17
Msza św. o jedność chrześcijan w kościele rektorackim. Fot. ks. Mariusz Frukacz

Zakończyły się obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jak przebiegało to wydarzenie na szczeblu częstochowskiej ekumenii?

"Chrystus to Mistrz poszukiwania dobrych stron w człowieku!"

Data dodania: 2013-01-15

Chrystus to Mistrz poszukiwania dobrych stron w człowieku! – mówił do alumnów podczas styczniowego Dnia Skupienia ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia.

Najnowszy numer "Naszego Życia" dostępny online!

Data dodania: 2012-12-21

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego kleryckiego pisma. Nasze Życie jest tym razem pełne wiary, która zbliża do nieba!

Drużynowy tytuł dla WSD Kalisz, gospodarze wicemistrzami! Indywidualny mistrz z Gdańska! (aktualizacja)

Data dodania: 2012-12-19
Fot. kl. Bartosz Kasprzak

Już po raz XV w naszym seminarium odbywały się Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Wyższych Seminariów Duchownych. Do Częstochowy zjechali klerycy z 22 archidiecezji. Nasze seminarium w cieniu Jasnej Góry gościło po raz pierwszy kleryków z WSD w Grodnie na Białorusi.

Świąteczny „List do Przyjaciół”

Data dodania: 2012-12-18

Do wszystkich parafii archidiecezji częstochowskiej zostało rozesłane świąteczne wydanie „Listu do Przyjaciół”. Jest on adresowany do przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

Klerycy zaangażowali się w Akcję Mikołajową

Data dodania: 2012-12-12

Wspólnota seminaryjna włączyła się po raz kolejny w przebieg akcji mikołajowej. Mieliśmy okazję, aby służyć w różnych placówkach pomocy ludziom potrzebującym: osobom w podeszłym wieku oraz dzieciom.

"Żyjemy, aby być miłymi Bogu!"

Data dodania: 2012-12-12
O. Marcin Ciechanowski OSPPE. Fot. kl. Kamil Jurczyk

Jak co roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przeżywaliśmy Dzień Skupienia w naszym seminarium. Prowadził go dla nas o. Marcin Ciechanowski OSPPE, egzorcysta z zakonu paulinów.

Fides et ratio w seminaryjnych murach

Data dodania: 2012-12-07
Eucharystia dla uczestników sympozjów pod przewodnictwem abp. Zygmunta Zimowskiego. Fot. kl. Kamil Jurczyk

- Jeśli swoich spraw będę szukał u Boga, to na pewno znajdę – powiedział abp Wacław Depo w kazaniu podczas Mszy św. na rozpoczęcie sympozjów: teologicznego i katechetycznego. Obydwa odbyły się w sobotę (1 XII) w naszym seminarium.