Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Witamy

Szczęść Boże! Witamy serdecznie na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Cieszymy się, że otworzyliście naszą stronę! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszego seminarium, z aktualnymi wydarzeniami i inicjatywami. Niech te odwiedziny staną się też okazją do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i o wytrwanie w powołaniu dla alumnów i kapłanów!

banner.jpg

"Chrystus musi być głoszony (...)"

Data dodania: 2012-01-12

Na szlaku najważniejszych punktów strategicznych naszej archidiecezji, nie sposób pominąć „centrum informowania”, jakim jest z pewnością redakcja znanej wszystkim dobrze „Niedzieli”. I tak oto propedeutyczni szeregowcy zameldowali się w niej 12 stycznia, odwiedzając między innymi dział korekty, w której poprawiane są teksty artykułów; pracownię grafików odpowiedzialnych za „obrabianie” zdjęć oraz zastępcę redaktora naczelnego – p. Lidię Dudkiewicz. Stwierdzić można, że dla ludzi, którzy pracują w „Niedzieli”, jest ona czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Jest ich pasją, częścią życia oraz zrealizowaniem idei nowej ewangelizacji. Podczas krótkiego filmu mogliśmy poznać historię „Niedzieli”, która powstała w 1926 r. z inicjatywy ówczesnego ordynariusza diecezji częstochowskiej, biskupa Teodora Kubiny. Pierwszym redaktorem naczelnym został ks. Wojciech…