Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Witamy

Szczęść Boże! Witamy serdecznie na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Cieszymy się, że otworzyliście naszą stronę! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszego seminarium, z aktualnymi wydarzeniami i inicjatywami. Niech te odwiedziny staną się też okazją do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i o wytrwanie w powołaniu dla alumnów i kapłanów!

banner.jpg

#MisjaTrwa (1)

Data dodania: 2017-06-13

Misja rozpoczęta 2000 lat temu wciąż trwa. Jezus posyła apostołów, aby głosili Dobrą Nowinę o Bożej Miłości, która zmienia ludzkie życie. Dziś misję apostołów pełnią kapłani. Możesz przyłączyć się i ty. Czekamy na ciebie.

Odpust ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Data dodania: 2017-06-12
fot. kl. M. Szwej

Tradycyjnie w pierwszy czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego, w uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w kościele seminaryjnym zebrali się nowo wyświęceni kapłani, aby odprawić swoją msze prymicyjną. Wraz z nimi Eucharystii przewodniczył abp senior Stanisław Nowak. Tak przeżywaliśmy nasz seminaryjny odpust.

Tajemnica wieczernika - Dzień skupienia

Data dodania: 2017-06-11

Ostatni w tym roku dzień skupienia poprowadził dla nas prezbiter archidiecezji sosnowieckiej ks. dr Stanisław Kołakowski – absolwent najlepszych uczelni teologicznych i biblijnych na świecie i kapłan z wieloletnim doświadczeniem. Kapłan zaprosił nas do Wieczernika. Wskazał na lekcję jakie wypływają z tego miejsca.

Ks. Andrzej Przybylski - biskupem pomocniczym w Częstochowie

Data dodania: 2017-06-09
fot. B. Sztajner

Wielką radością napełniła nas wiadomość, że ks. Andrzej Przybylski, były rektor naszego seminarium, został biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej. Jego święcenia biskupie odbędą się 24 czerwca o godz. 11.00 w archikatedrze w Częstochowie.

6 neoprezbiterów - zobacz zdjęcia i posłuchaj homilii

Data dodania: 2017-06-05
fot. kl. M. Szwej

Na ten długo czekaliśmy. Jest to zwieńczenie całej formacji seminaryjnej. Chodzi o święcenia prezbiteratu, które miały miejsce 3 czerwca 2017 r. w archikatedrze częstochowskiej. Z rąk abpa Wacława Depo sakrament przyjęło 6 naszych braci.

Kościół częstochowski ma nowych diakonów! RELACJA I ZDJĘCIA

Data dodania: 2017-05-29

W sobotę, 27 maja w archikatedrze częstochowskiej miały miejsce święcenia diakonatu. Dziewięciu kleryków roku piątego przyjęło pierwszy stopień sakramentu święceń, będący niejako preludium celu ich całej formacji – kapłaństwa.

Misyjne spotkanie z ojcem klaretynem

Data dodania: 2017-05-21

16 maja wspólnotę naszego Seminarium odwiedził o. Tomasz Pawlik - misjonarz klaretyn, posługujący na Wybrzeżu Kości  Słoniowej.  Na czas spotkania seminaryjna aula św. Jadwigi zamieniła się w wystawę misyjną. Polecamy także krótki wywiad z naszym gościem.

Otworzyliśmy szeroko nasze drzwi - zobacz film i zdjęcia

Data dodania: 2017-05-15

13 maja 2017 r. ponad 150 ministrantów z Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej uczestniczyło w Dniu Otwartych Drzwi w naszym seminarium.