Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Witamy

Szczęść Boże! Witamy serdecznie na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Cieszymy się, że otworzyliście naszą stronę! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszego seminarium, z aktualnymi wydarzeniami i inicjatywami. Niech te odwiedziny staną się też okazją do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i o wytrwanie w powołaniu dla alumnów i kapłanów!

banner.jpg

Mamy nowego biskupa - sakra biskupa Andrzeja Przybylskiego[ZOBACZ ZDJĘCIA!]

Data dodania: 2017-06-27

Serdecznie zapraszamy do przeczytania relacji oraz do obejrzenia wyjątkowej galerii zdjęć z sakry biskupiej biskupa pomocniczego naszej archidiecezji, bpa Andrzeja Przybylskiego, która miała miejsce w częstochowskiej archikatedrze 24 czerwca.

#MisjaTrwa (5)

Data dodania: 2017-06-24

"…na jego głos nasz Pan zstępuje z nieba i zawiera się w małej Hostii" – mówi Proboszcz z Ars.

#MisjaTrwa (4)

Data dodania: 2017-06-21

"Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana" - mówi św. Jan Maria Vianney.

#MisjaTrwa (3)

Data dodania: 2017-06-20

Tym razem oddajemy głos Benedyktowi XVI.

#MisjaTrwa (2)

Data dodania: 2017-06-16

Jest jedna rzecz, bez której nie da się wytrwać w powołaniu. Zobacz, co jest tutaj najbardziej konieczne. Prezentujemy kolejna grafikę w ramach akcji #MisjaTrwa.

#MisjaTrwa (1)

Data dodania: 2017-06-13

Misja rozpoczęta 2000 lat temu wciąż trwa. Jezus posyła apostołów, aby głosili Dobrą Nowinę o Bożej Miłości, która zmienia ludzkie życie. Dziś misję apostołów pełnią kapłani. Możesz przyłączyć się i ty. Czekamy na ciebie.

Odpust ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Data dodania: 2017-06-12
fot. kl. M. Szwej

Tradycyjnie w pierwszy czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego, w uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w kościele seminaryjnym zebrali się nowo wyświęceni kapłani, aby odprawić swoją msze prymicyjną. Wraz z nimi Eucharystii przewodniczył abp senior Stanisław Nowak. Tak przeżywaliśmy nasz seminaryjny odpust.

Tajemnica wieczernika - Dzień skupienia

Data dodania: 2017-06-11

Ostatni w tym roku dzień skupienia poprowadził dla nas prezbiter archidiecezji sosnowieckiej ks. dr Stanisław Kołakowski – absolwent najlepszych uczelni teologicznych i biblijnych na świecie i kapłan z wieloletnim doświadczeniem. Kapłan zaprosił nas do Wieczernika. Wskazał na lekcję jakie wypływają z tego miejsca.